LYŽIARSKY VÝCVIK SPŠ VO VYSOKÝCH TATRÁCH

Ako po minulé roky, tak aj tento rok sa žiaci Strednej priemyselnej školy v Bardejove v sprievode pána riaditeľa Mgr. V. Jacenka, Dr. M. Kunstovej a Mgr. K. Ondruška vybrali na týždenný lyžiarky výcvik do Vysokých Tatier.

Na rozdiel od minulého roku sa lyžiarsky výcvik nekonal začiatkom marca, ale vo februári. Aj napriek skoršiemu dátumu nás takmer celý lyžiarsky výcvik sprevádzalo slniečko. Hneď prvý deň sme zavítali do Ždiaru, kde sme sa rozdelili do skupín. Po krásnej lyžovačke sme opäť nasadli do nášho autobusu, ktorý nás odviezol do Kežmarských Žľabov, kde sme sa ubytovali. Na druhý a tretí deň sa každý tešil, pretože sme lyžovali v Bachledovej doline - Jezersku. Svahy boli perfektne upravené a takmer prázdne. Ba ani na štvrtý deň nás slniečko nesklamalo, v plnej kráse sa nám ukázalo a odhalilo nádheru Tatier. Lyžovalo sa priamo v Tatranskej Lomnici na Skalnatom plese. Tí najodvážnejší a najskúsenejší si vyskúšali lyžovačku aj v Lomnickom sedle, kde sme zazreli aj kráľov Tatier - kamzíky. Posledný piatkový deň si užíval každý, aj napriek počasiu, ktoré nám veľmi neprialo.

Večery sme si spríjemňovali besedami, spoločenskými aktivitami ( plávanie v bazéne a výrivke , sauna...) a rozprávaním spoločných zážitkov, ktoré sme zažili počas dňa na svahu. Posledný spoločný večer sme si spríjemnili zaujímavým kultúrnym programom, pri ktorom sa zabavil snáď každý.

Lyžiarky výcvik študentov SPŠ v Bachledovej doline
Foto: Ľuboš Majdák
Lyžiarky výcvik študentov SPŠ v Bachledovej doline